Ubezpieczeniowy DEKALOG Rodzica

Jak wybrać ubezpieczenie 
dla dziecka...?


Co wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia dla dziecka?

Po pierwsze - samodzielnie zdecyduj o ochronie dla dziecka. Przez wiele lat rady rodziców wybierały jedną ofertę dla całej placówki - zwykle o najniższej składce. Suma ubezpieczenia takiego taniego ubezpieczenia zwykle nie przekraczała 10.000 do 15.000 zł. Dziś możesz kupić indywidualniez wysoką sumą ubezpieczenia i ze składką jakiej oczekujesz. Im wyższa składka tym lepsze ubezpieczenie.

Po drugie - jeżeli Twoje dziecko ma sportowego ducha to sprawdź, czy w zakresie jest uprawianie sportu także w pozaszkolnych klubach sportowych. Może się zdarzyć, że Twoje dziecko za dwa-trzy miesiące nagle oznajmi, że chce uprawiać judo, karate lub jazdę konną... Takie sporty są uprawiane zwykle poza szkołą, a nie na SKS czy UKS! Musisz od razu mieć taką ochronę i to bez żadnej dopłaty składki.

Po trzecie - sprawdź w tabelach uszczerbków na zdrowiu wskutek NW, za ile uszczerbków zapłaci wybrany przez Ciebie zakład ubezpieczeń. Jeżeli tabela jest krótsza niż 100 pozycji nawet nie czytaj dalej. Jeżeli pozycji jest mniej niż 200 bądź ostrożny. Dopiero, kiedy ta liczba wyraźnie przekroczy 300 pozycji możesz uznać, że to wartościowe ubezpieczenie.

Po czwarte - upewnij się, że firma zapłaci nawet za jeden dzień pobytu dziecka w szpitalu z powodu NW. Uważaj! Jeżeli w tabelce będzie napisane np. "wypłata od pierwszego dnia pobytu" to musisz znaleźć w OWU paragraf, który opisze dokładnie ile wynosi minimalny okres pobytu w szpitalu wskutek NW, aby firma w ogóle zapłaciła za pobyt. Może tam być napisane, że firma zapłaci "od pierwszego dnia pobytu", ale pod warunkiem minimum 3 lub nawet 7 dni takiego pobytu. 

Po piąte - najlepsze oferty nie będą zawierały opcji "pogryzienie przez psa". To zwykły chwyt marketingowy. W dobrym ubezpieczeniu rana to rana! Dobra firma ubezpieczeniowa zapłaci za każdą ranę i to niezależnie od tego czy pogryzie dziecko pies, czy ugryzie je koń, czy jeszcze inne zwierzę.

Po szóste - sprawdź dokładnie w warunkach ubezpieczenia, czy przypadkiem na odbudowę stomatologiczną utraconego w nieszczęśliwym wypadku stałego zęba nie ma tzw. limitu - np. do kwoty 200 zł na jeden ząb. W dobrych ofertach nie ma takich limitów.
Jeżeli w tabeli jest napisane np. "odbudowa zębów stałych = 5.000 złotych" - to cała ta kwota powinna być możliwa do wykorzystania nawet na jeden ząb!

Po siódme - jeżeli zależy Ci na opcjach wychodzących poza typowy zakres NW, to sprawdź czy może masz w ofercie pobyt dziecka w szpitalu z powodu dowolnej choroby. Jeżeli taka opcja jest w ofercie bez żadnej dopłaty to bardzo dobrze.  Jeżeli po doświadczeniach z COVID-19 chcesz mieć także taką ochronę, wybierz firmę z taką opcją.

Po ósme - opcje wyjątkowe, jakich nie ma gdzie indziej... np. ukąszenie przez kleszcza...
to tzw. wyjątkowe okazje. Uwaga - sprawdź jakie są kwoty świadczeń, bo za to samo ukąszenie jedna firma zapłaci nawet do 1500 zł, a inna tylko 200 zł!

Po dziewiąte - jedno ubezpieczenie NNW i to ze składką roczną przy poważnym urazie w wypadku to za mało!  Coraz więcej rodziców kupuje drugie ubezpieczenie tego typu  i to "drugie" staje się ważniejsze. Ma składkę miesięczną i będzie towarzyszyć dziecku aż do momentu kiedy dorośnie (np. do 20 lub nawet 25 roku życia). Tego ubezpieczenia nie musimy kupować co roku od nowa - raz zawarte trwa przez wiele lat. 

Po dziesiąte i NAJWAŻNIEJSZE! - ubezpieczenia NNW są ważne, ale pamiętaj, że Twoje dzieci potrzebują jeszcze innej ochrony. Złamana ręka lub skręcony staw skokowy, to nie są największe nieszczęścia w życiu. Co roku kilka tysięcy dzieci, młodzieży i studentów zostaje półsierotami lub sierotami. Ich rodzice giną w wypadkach lub umierają  z powodu poważnych chorób. Ubezpieczenie zapewniające na wiele lat comiesięczną RENTĘ to zwykle wydatek 20 do 100 złotych miesięcznie, a wysokość comiesięcznej RENTY może wynosić kilka lub kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Dowiedz się więcej o RENCIE - kliknij tutaj...